Náš tým

Parta nadšených průvodců

Ve ScioŠkole Frýdek-Místek pracuje tým průvodců, kterým záleží na dobrých vztazích s dětmi i mezi sebou.

Věříme, že budeme-li to, co říkáme opravdu žít, můžeme děti přivést k hodnotám, na kterých nám záleží.

Ve škole děti najdou pestrou směsici průvodců z různých oblastí a s různými zájmy, přesto však to nejdůležitější máme společné.

tým Karlštejn

Darina Front

Darina Klimparová

darina.klimparova@scioskola.cz

Chtěla bych spolu s dětmi, průvodci a Vámi rodiči budovat malou přátelskou školu, kde budeme rozvíjet kompetence dětí a pomůžeme jim se stát tvůrci budoucího světa.

Martink

Martin Karásek
zástupce

martin.karasek@scioskola.cz

Zapojení do projektu ScioŠkol beru jako velkou příležitost realizovat svoji dlouhodobou touhu pomoci k rozvoji českého školství a přispět s výchově dalších generací.

Kamila Front

Kamila Poláchová

kamila.polachova@scioskola.cz

Podle mě by škola měla rozvíjet vztahy, otevřeně a s respektem komunikovat, podpořit, co je třeba, společně tvořit pravidla a řešit problémy, být místem, kam nás těší chodit a cítíme se zde bezpečně.

Pavla Front

Pavla Svobodová
Průvodkyně, speciální pedagožka

pavla.svobodova@scioskola.cz

Fascinuje mne schopnosti dětí růst, žít naplno, být plní energie, opravdu cítit, přemýšlet a klást důvtipné otázky.

SKK00222 (1)

Lukáš Kurota
Průvodce

lukas.kurota@scioskola.cz

Jak být dětem po ruce, když potřebují pomoc s objevováním světa a zároveň je nebrzdít svým dospěláctvím? Pro mne je odpověd jednoduchá - Scioškola :-)

SKK00233 (1)

Štěpánka Veřmiřovská

stepanka.vermirovska@scioskola.cz

Učení má být takové, aby to, co se dětem předkládá, chápali jako cenný dar a ne jako cosi povinného, co jim zkazí dobrou náladu :)

Zuzka Front

Zuzana Váchová
Průvodkyně, Průvodkyně v družině

zuzana.vachova@scioskola.cz

Jsem velice akční tvor, ráda si hraji a bytí s vícero dětmi mě moc baví, tak jsem hledala místo, kde bych svůj potenciál mohla využít a mám radost, že jsem našla.

Sarka Front

Šárka Faranová
průvodkyně, výchovná poradkyně

sarka.faranova@scioskola.cz

V dětech bych ráda posilovala pocit sounáležitosti tak, aby se cítily součástí vztahů a byly schopné budovat vztahy založené na vzájemném respektu, spolupráci a odpovědnosti.

Ginger Front

Zuzana Ginger Jenkins
English guide

zuzana.jenkins@scioskola.cz

I love the idea the Scio schools represent. People at Scio support and challenge children to use their brains and actually think about the information they receive, not just repeat what is written in the text books.

Filip Front

Filip Šimeček
průvodce, metodik prevence

filip.simecek@scioskola.cz

Scioškola je pro mě přirozený způsob, jak přizpůsobit současné školství potřebám dnešní složité moderní doby. Myslím si, že průvodce, který jde sám příkladem, je pro děti tou nejlepší inspirací.

SKK00246 (1)

Hana Hýblová
asistentka průvodců

hana.hyblova@scioskola.cz

„Pomáhám dětem se učit. A na oplátku se učím já od nich :)

Lucie Front

Lucie Samiec

lucie.samiec@scioskola.cz

Vzdělávání vnímám jako partnerský, aktivní, otevřený a vzájemně obohacující vztah, který může všem účastníkům přinášet radost, uspokojení a inspiraci.

Ondra Front

Ondřej Pyszko
průvodce v družině

ondrej.pyszko@scioskola.cz

Jsem nadšený podnikavec a sportovec. Věčný optimista, takže mě zamračeného uvidíte málokdy. „Žij teď a tady a užívej každého okamžiku“ to je moje heslo.

Sona Front

Soňa Jirousková

sona.jirouskova@scioskola.cz

Bavia ma logické a matematické hádanky, zber a využívanie darov prírody. Rada čítam knihy, hrám spoločenské hry a moc rada zarovnávam veci podľa veľkosti, tvaru a farby.

Marie Hýlová

fm@scioskola.cz

Silvak

Silvie Kulová

silvie.kulova@scioskola.cz

Naplňuje mě být spolutvůrcem nové generace, která má co nabídnout. Dnešní děti jsou všímavé, bádavé a mají chuť se vzdělávat. Proto bych jim v této oblasti ráda poskytla pomocnou ruku.

Terkach

Tereza Chapčáková

tereza.chapcakova@scioskola.cz

Vystudovala jsem učitelství Psychologie a Českého jazyka a literatury pro střední školy, ale brzy jsem zjistila, že mě to táhne k menším dětem.

Barav

Barbora Vrátná

barbora.vratna@scioskola.cz

Přála jsem si být herečkou, takže jsem přirozeně vystudovala Vysokou školu ekonomickou. Místo teplého místečka v nadnárodním korporátu mě však po státnicích čekal rok v rakouské montessori škole...

Oskarm

Oskar Mainx
Průvoce

oskar.mainx@scioskola.cz

Scioškola je pro mě výraznou alternativou k současnému většinovému vzdělávání, které i při nejlepší vůli nemůže vhodně podporovat rozvoj dětí, ale ani důstojně naplňovat poslání učitelské profese.

Vendulab

Vendula Bluchová

vendula.bluchova@scioskola.cz

Děti jsou zvídavé. Vždy jsem hledala ideální způsob, jak jejich zvídavost podpořit a naučit je nové dovednosti a zároveň je přirozeně motivovat.