Náš tým

Celý tým

Už nás je docela hodně, takže na začátek jedna společná fotka. Níže představujeme detailněji jednotlivé průvodce. Těšíme se na vás.

Darina

ředitelka

Mám 2 krásné děti, které jsou tím, co mě přivedlo po 10 letech v bankovnictví k otázkám výchovy a školství. Mým cílem je, aby naše děti uměly obstát v reálném životě a našly v něm své místo. Chtěla bych přispět k tomu, aby naše děti byly aktivní, přemýšlely, komunikovaly, argumentovaly, vyjednávaly, spolupracovaly a uměly věci dotahovat do konce. Chtěla bych spolu s nimi, průvodci a Vámi rodiči budovat malou přátelskou školu, kde budeme rozvíjet sociální dovednosti dětí a podporovat jejich citlivost vůči sobě navzájem, přírodě, lidem a svému okolí.

Mám ráda vše, co je spojené s vodou a přírodou – koupání, lyže, potápění, jachting, kempování, turistiku, kolo, jógu – a hlavně příjemné lidi.

Kontakt: darina.klimparova@scioskola.cz

Martin

zástupce

Do ScioŠkoly mě přivedla má velká nespokojenost se současným stavem (nejen) vzdělávání (byť je trvale měněn:-). A musím se přiznat, že jsem v projektu ScioŠkol rád, protože se jedná o funkční, hodnotově orientované společenství, ve kterém jsou rozdíly mezi lidmi respektovány a vzájemným pojítkem je vize, která přesahuje schopnosti jedince.

Jsem původní profesí farmaceut, a proto je mé ústřední téma zdraví. Posledních deset let jsem dělal vše pro to, aby se k lidem dostaly včas ty správné léky; v následné etapě bych raději udělal něco pro to, aby jich lidé potřebovali mnohém méně, než je tomu v současné době. S dětmi se budu věnovat přírodním vědám, vztahům a emocím a přidám vše, co jsem se naučil v mé oblíbené zážitkové pedagogice.

Mám 4 děti, a jsem tak dennodenním pozorovatelem toho, jak může proces vzdělávání  probíhat, když je mu ponechána náležitá svoboda.

Kontakt: martin.pietraszek@scioskola.cz

Kamila

průvodkyně

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně ZŠ a speciální pedagogiku. Následovala 8 letá praxe, především s mladšími dětmi /1.-3. roč./. Mými největšími průvodci životem se poté staly naše tři děti, Linda, Esťa a Teo. Těším se na to, že k nim přibudou i další z řad vašich dětí ☺ a na společné bytí…

Ráda si všímám vztahů, souvislostí, pozoruji dění kolem sebe a snažím se vidět věci, které někdy zůstávají skryté. V podstatě bych řekla, že právě to by měla škola přinášet. Rozvíjet vztahy, otevřeně a s respektem komunikovat, podpořit, co je třeba, společně tvořit pravidla/hranice a řešit problémy, být místem, kam nás těší chodit a cítíme se zde bezpečně… Velmi se mi líbilo přirovnání pana B. Kartouze z EDUinu, který o škole řekl, že je to taková Společenská laboratoř.

Co mám ráda? Sebe a svoji rodinu, Tai-chi, tanec a zpěv, toulání přírodou i městem, hru na flétnu a své tělo, scrabble, kočky, valašskou kyselici, vůni a chuť jasmínového čaje a čerstvě namleté kávy, seriál Červený trpaslík, pohádku S čerty nejsou žerty a především všechny lidi s otevřeným srdcem ☺.

Kontakt: kamila.polachova@scioskola.cz

Lucka

průvodkyně

V systému vzdělávání se pohybuji většinu svého života. Pestré, ale často nepříliš pozitivní zkušenosti, které jsem posbírala během svého působení před i za katedrou, mne dovedly až do naší školy.

Vystudovala jsem učitelství výtvarné výchovy a během studií jsem si osvojila základy zážitkové pedagogiky a její principy dále využívala v době svého působení na ZŠ a ZUŠ. Vzdělávání vnímám jako partnerský, aktivní, otevřený a vzájemně obohacující vztah, který může všem účastníkům přinášet radost, uspokojení a inspiraci. Ke každému dítěti se snažím přistupovat individuálně a podporovat jej v zodpovědnosti, samostatnosti, tvořivosti, schopnosti empatie, kritického myšlení a konstruktivního dialogu.

Ráda se učím nové věci a vyhovuje mi myšlení mimo škatulky. V současné době se věnuji především studiu arteterapie, které bych se ráda v budoucnu věnovala více. Ve volném čase kromě návštěv výstav, koncertů a divadelních představení, ráda čtu (snad vše kromě návodů k použití), mám moc ráda pohyb a výlety všemi směry. Ráda tvořím, vařím a koketuji s výrobou domácí přírodní kosmetiky a jinou přírodní alchymií. Čas od času také vedu tvůrčí workshopy v rámci táborů, festivalů, aj.

Kontakt: lucie.samiec@scioskola.cz

Pavla

průvodkyně

Kontakt: pavla.svobodova@scioskola.cz

Ginger

english guide

I am a mother of 3 amazing girls and have seen what a typical educational system “can do” for them. I love the idea the Scio schools represent. People at Scio support and challenge children to use their brains and actually think about the information they receive, not just repeat what is written in the text books.

I have been speaking English ever since I remember and being married to an American forces me to continue speaking English every day till death do us apart :). I am very excited to be a part of the team at Scio school and be able to help them to develop children´s individuality, independence and creativity.

Our house is full of people and animals (dog, cats, fish, hamster) and is loud and crazy and that is how I love it! What else I love is gardening and anything I can I try to grow myself. I like to watch things grow and bloom. And I can´t forget another passion of my life which is books. I love reading and I read literally everything.

Contact: zuzana.jenkins@scioskola.cz

Šárka

průvodkyně

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu v Ostravě, obor Sociální práce s poradenským zaměřením. Působila jsem v oblasti rozvoje sociálních dovedností a terapeutické činnosti s dospělými.

Nyní mě vítr zavál jiným směrem a v dětech bych ráda posilovala pocit sounáležitosti tak, aby se cítily součástí vztahů a byly schopné budovat vztahy založené na vzájemném respektu, spolupráci a odpovědnosti. Mimo jiné se budu věnovat rozmanitostem českého jazyka, přírodovědným znalostem, pohybovým činnostem a individuální práci s jednotlivci.

Volné chvíle trávím především se svými 2 dětmi a manželem, horskou turistikou, fitness, vzděláváním a kreativními činnostmi a v neposlední řadě ve společnosti přátel a rodiny.

Mé životní krédo je: „Enjoy life.“ Sni, jako bys měl žít navěky. Žij, jako bys měl zemřít dnes. (James Dean)

Kontakt: sarka.faranova@scioskola.cz

Lenka

průvodkyně

Poznávání, experimentace, výzvy, kreativita, naivita, fantazie a věčné zkoušení svých hranic mě stejně jako děti provází celým životem. Možná proto jdu s dětmi bok po boku i v profesionální dráze. 

Doba, kdy jsem si začala klást otázky, zda to, co škola dětem nabízí, je opravdu příprava na reálný život, se táhne do minulosti, kdy jsme domů přijali dva náctileté chlapce, aby u nás dospěli, vyučili se a pokud možno se zařadili do normálního života. Tehdy jsem pochopila, že ani slovní druhy, ani dělení dvojciferným číslem jim v tom opravdu nepomůže. K tomu se přidala zkušenost s panem profesorem Hejným na Letní škole a následně práce „jeho metodou“ pozorovatele a průvodce ve třídě. A v neposlední řadě i osobní zkušenost, kdy člověk nechápe, co se s ním děje, neumí popsat emoce, které prožívá, a tudíž s nimi ani neumí zacházet, mě přivedly k tomu, že je v systému něco špatně.  Proto ScioŠkola.

Ve volném čase se snažím hlavně odpočívat. Učím se to. Ráda čtu, tvořím, chodím po horách, hraji volejbal, lyžuji nebo se rýpu v zahradě a nebo jen tak sedím, bloumám a koukám na hory. 

Kontakt: lenka.cincalova@scioskola.cz

Filip

průvodce

Scioškola je pro mě přirozený způsob, jak přizpůsobit současné školství potřebám dnešní složité moderní doby. K čemu bude dětem znalost přechodníků, když nepoznají dezinformační zprávu? Jsem člověk společensky angažovaný a myslím si, že průvodce, který jde sám příkladem, je pro děti v naší škole tou nejlepší inspirací. Vždy jsem si zakládal na co nejintenzivnější komunikaci s rodiči a Scioškola jde v této spolupráci ještě dál. Vytvoření fungující a otevřené komunity průvodců, žáků a rodičů je nezbytný základ k dobré spolupráci.
Mezi mé koníčky patří recenzování knížek, včelaření, deskovky, divadlo a hudba. Sem tam uspořádám punkový koncert, podílel jsem se na založení portálu obcankari.cz sdružující učitele společenských věd. Sbírám kešky, rád cestuji. Občas se snažím držet ústa a krok, ale vždy nakonec zjišťuji, že takové věci mi nikdy nešly, nejdou a nepůjdou. Nemlčet k nespravedlnosti má smysl!

Kontakt: filip.simecek@scioskola.cz

Luvi

průvodkyně v družině

Jsem lektorkou  s výtvarným, hudebním a terapeutickým zaměřením. Po studiu pedagogiky s výtvarným zaměřením a kurzy mnoha lidových řemesel, s největším důrazem na keramickou tvorbu a macramé šperky s drahými kameny, které vytvářím dodnes, se má pozornost přenesla do škol a lesních školek. Zabývám se studiem tradiční čínské medicíny, kultury pracující s léčivou energií, zvukem a terapeutickou činností. Všechny své poznatky spojuji ve své praxi, s důrazem na láskyplnou, ale také spravedlivou a zdravými hranicemi orámovanou výchovu, s možností výtvarné, hudební a zdravotní činnosti.

Ondřej

průvodce v družině

Jsem nadšený podnikavec a sportovec. Věčný optimista, takže mě zamračeného uvidíte málokdy. Závodím na in-line bruslích, vedu kroužky, tábory, podnikám a snažím se žít naplno. „Žij teď a tady a užívej každého okamžiku“ to je moje heslo.

Po gymplu jsem měl celkem spleen, co dále, jestli na VŠ nebo někde do práce, ale nikdy jsem nenašel správný studijní obor nebo práci, kde by mě vše bavilo, proto jsem se rozhodl jít cestou podnikání.

Na klasické škole jsem byl zklamaný z tělocviku, kdy jsme hráli pouze basketbal, proto byl sport a zážitkové aktivity volbou číslo jedna. V roce 2014 jsem se začal věnovat bubble fotbalu, jezdit do škol, organizovat akce s bublinami na dny dětí apod. O rok později jsme v Třinci založili také in-line klub – ve kterém vedeme tábory, tréninky dětí i dospělých, kroužky in-line bruslení a mimo to vedeme i volnočasové kroužky.

Mimo tyto úspěšné aktivity vymýšlím a vedu další podnikání v jiném odvětví. Podnikání je svět neomezených možností. V dnešní době můžete vymyslet cokoli, a pokud do toho dáte srdíčko a je to zajímavé, podaří se to. Také aktivně závodím na in-line bruslích, sport a aktivní životní styl je věc, bez které si neumím představit svůj život, i když často nestíhám…

Kontakt: ondrej.pyszko@scioskola.cz

 

Mária

průvodkyně v ranní družině

První den ve škole

2. 9.2019 jsme poprvé otevřely své brány jako opravdová škola. Seznamovací hry a uvítací aktivity vykouzlily na tvářích našich dětí plno úsměvů. A jaký první školní den měli v..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Cihelní 410, 738 01 Frýdek-Místek