Zapojte se

Jste odborníkem, jste studentem, máte zajímavý koníček?

Pokud jste odborník na nějaké specifické téma, či jste dosud student se živým zájmem o jiné než tradiční formy vzdělávání, či pokud jste prostě rodič dítěte a máte pocit, že máte čím přispět dětem ve Scioškole.

Propojení mezi rodiči, dětmi a světem, v němž škola žije myslíme vážně. Uvítáme odbornou přednášku při výuce, seminář nebo možnost exkurze na zajímavá místa.

Již jsme absolvovaly např.: návštěvu koňské stáje a sběrný kovů, seminář s Českým červeným křížem, návštěvu městské policie nebo praktický seminář o uklízení.

Čeká nás např.: návštěva cirkusového představení dětí, lego hra nebo návštěva soudu

Kontaktujte nás prosím e-mailem na fm@scioskola.cz.

Máte doma knížky pro děti, encyklopedie či slovníky, které už nepotřebujete? Přebývají vám deskové hry či cokoliv jiného, co můžeme upotřebit ve škole?

Pořizování pouze nových věcí považujeme za nejjednodušší řešení, které je pro naši dobu, bohužel, příznačné. Nákup nových věcí je jen z jednou možností jak získat, co potřebujeme. Další je dostat, sdílet, půjčit, renovovat, opravit apod.

Nechceme se prezentovat jako odložiště vyřazených či nepotřebných věcí, ale jako lidé, kteří přemýšlejí o užitnosti a snaží se hospodárně využít zdroje kolem nás. Ať jsou to zdroje přírodní či lidské.

Oceníme vaše nápady, čím byste mohli naše školní prostředí obohatit. Myslíme si, že když některé starší věci budeme společně s dětmi restaurovat,  získají k dané věci jiný vztah. A o vztahy nám jde ve ScioNeškole především. Už to nebude jen nějaká anonymní lavice, kterou někdo jiný objednal/přivezl. Děti si během této práce mohou osvojit spoustu řemeslných dovedností, které je v dnešní době těžko kde zažít.

Co nás zajímá?

• aktuální dětská beletrie, encyklopedie, časopisy, česká i cizojazyčná – základní otázkou, na níž si můžete odpovědět je: “Dokážu si představit, že je děti ve škole využijí?”
  • hračky – do družiny odpovídající školnímu věku
  • deskové hry – klidně do nich zahrňme i karty, kostky, pexesa a jiné hry k pobavení u stolu
  • koberce, polštáře, sedačky, křesla – pro klidové zóny, hraní a povídání.
  • pokojové květiny a květináče – na zútulnění prostředí
  • rámy a rámečky – pro tvoření a výzdobu

Výčet samozřejmě není konečný a nic z výše zmíněného není ani povinné. Cílem výzvy není ani tak ušetřit, jako nabídnout možnost spolupodílet se na smysluplném projektu, kterým doufáme, že naše škola je. Chceme postupně budovat podnětné, živé prostředí, ve kterém se děti budou cítit jako doma. Pokud se rádi podělíte o některé ze svých pokladů, kontaktujte nás prosím e-mailem na fm@scioskola.cz.

Děkujeme!

Předvánoční setkání v africkém stylu

Zveme vás na předvánoční setkání, které pojmeme tentokrát po africku – můžete se těšit na povídání nejen o Ghaně, africké malování, bubnování, nejen africké karaoke, smlouván..