Zapojte se

Máte doma knížky pro děti, encyklopedie či slovníky, které už nepotřebujete? Přebývají vám deskové hry či cokoliv jiného, co můžeme upotřebit ve škole?

Pořizování pouze nových věcí považujeme za nejjednodušší řešení, které je pro naši dobu, bohužel, příznačné. Nákup nových věcí je jen z jednou možností jak získat, co potřebujeme. Další je dostat, sdílet, půjčit, renovovat, opravit apod.

Nechceme se prezentovat jako odložiště vyřazených či nepotřebných věcí, ale jako lidé, kteří přemýšlejí o užitnosti a snaží se hospodárně využít zdroje kolem nás. Ať jsou to zdroje přírodní či lidské.

Oceníme vaše nápady, čím byste mohli naše školní prostředí obohatit. Myslíme si, že když některé starší věci budeme společně s děti restaurovat,  získají k dané věci jiný vztah. A o vztahy nám jde ve ScioNeškole především. Už to nebude jen nějaká anonymní lavice, kterou někdo jiný objednal/přivezl. Děti si během této práce mohou osvojit spoustu řemeslných dovedností, které je v dnešní době těžko kde zažít.

Co nás zajímá?

• knihy – pohádkové, cizojazyčné, populárně naučné i beletristické. Základní otázkou, na níž si můžete odpovědět je: “Dokážu si představit, že ji děti ve škole využijí?”
  • deskové hry – klidně do nich zahrňme i karty, kostky, pexesa a jiné hry k pobavení u stolu
  • vybavení k práci na zahradě – budeme nakupovat motyky, hrábě, lopaty, ale i vybavení dílny – najdete některé nepotřebné i u Vás?
  • koberce, polštáře, nábytek – v učebnách máme skříně, stoly i židle. Máme v plánu nakoupit příjemné koberečky, polštáře, fatboye a jiné na sezení, ležení na zemi. Budeme nimi vybavovat jak učebny, tak tzv. “tichou zónu”, která bude sloužit k rozjímání, odpočinku či hltání řádků knih.

Výčet samozřejmě není konečný a nic z výše zmíněného není ani povinné. Cílem výzvy není ani tak ušetřit, jako nabídnout možnost spolupodílet se na smysluplném projektu, kterým doufáme, že naše škola je. Chceme postupně budovat podnětné, živé prostředí, ve kterém se děti budou cítit jako doma. Pokud se rádi podělíte o některé ze svých pokladů, kontaktujte nás prosím e-mailem na fm@scioskola.cz.

Čím konkrétnější informace o nabízených věcech nám podáte tím lépe (fotografie, názvy knih apod.). Děkujeme!

Jste odborníkem, jste studentem, máte zajímavý koníček?

Pokud jste odborník na nějaké specifické téma, či jste dosud student se živým zájmem o jiné než tradiční formy vzdělávání, či pokud jste prostě rodič dítěte a máte pocit, že máte čím přispět dětem ve Scioškole, můžete nás oslovit a nabídnout nám svou spolupráci. Počátkem školního roku 2017/2018 tak s námi můžete sdílet příjemné prostředí, pozorovat zkušené a motivované kolegy a především si prožít kontakt s jedinečným sociálním prostředím dětí, průvodců a rodičů, kteří dělají věci ne protože se to musí, ale protože je to prostě baví a motivuje k dalším činnostem!

Propojení mezi rodiči, dětmi a světem v němž škola žije myslíme vážně. Uvítáme odbornou přednášku při výuce, pomoc při budování školní zahrady či možnost exkurze na zajímavá místa.

Kontaktujte nás prosím e-mailem na fm@scioskola.cz.

Školní rok 2018/19 pokračujeme jako Neškola

Bohužel ani v letošním roce nám nebude vyhověno a náš projekt ScioŠkoly ve Frýdku-Místku pokračuje v následujícím školním roce jako Neškola. Děti jsou tak oficiálně zapsány v dom..