Zkušenosti rodičů

Zde najdete zkušenosti našich rodičů:

Markéta maminka Františka po 1.třídě: V září při nástupu do školy, jsem psala, že si přeju, aby Františkovi vydržela hravost, nadšení a energie celý rok (a nejlépe celý život  🙂 František má za sebou první rok ve ScioŠkola Frýdek-Místek a jsme více než spokojeni. Proč? Jeden příklad za všechny. Na ScioŠkole nejsou písemky, testy, zkoušení. Přesto nás všechny zajímá, jak se dítě vyvíjí, co se naučil nového, co ho láká naučit se příště. Pro nás jako rodiče jsou nejlepším vodítkem tripartity a pak “přezkoušení”.
Tripartita je setkání žáka, rodiče a pedagogů (František má dvě průvodkyně Kamilu a Lucii). Dítě se dívá na své znalosti, dovednosti a kompetence a samo si dává zpětnou vazbu, jak kterou kompetenci má rozvinutou. Dítě okomentuje svou volbu. Pak řeknou průvodci, jak to vidí oni a pak i rodiče mohou říct svůj pohled. Cílem je zjistit, jaké dělá dítě pokroky a jaké si dá na další časový úsek výzvy. Tripartitu jsem absolvovali už dvakrát a vždycky mě příjemně překvapí, jak se František umí realisticky podívat na svůj pokrok a jak si dokáže říct, čemu se bude dále věnovat.
Dalším vodítkem pro nás je “přezkoušení”. To probíhá jednou za pololetí. To poslední bylo z mého pohledu úplně skvělé. Hlavním cílem bylo zjistit, jak dokáží děti mezi sebou komunikovat a spolupracovat. Trojice dětí měla na tabuli napsané úkoly a společně se měla domluvit na postupu a řešení. Tohle je přesně to, co od školy jako rodič očekávám. Že dítě bude znát a dále rozvíjet své silné stránky, dokáže vnímat silné stránky druhých, bude umět komunikovat a spolupracovat. Proto i další rok bude Franta chodit na ScioŠkolu. Pokud o ní taky uvažujete pro své děti, můžete mrknout sem: www.frydek.scioskola.cz nebo je možné se přijít po domluvě podívat osobně.

Eva maminka A. v 2.třídě a P. v 6.třídě:

2.třídě ve ScioNeškole

Scio škola Neškola – jsme jen pokusní králíci?

ScioNeškola končí

Vážení přátelé, dnešním dnem končí svou působnost frýdecká ScioNeškola a v září pokračujeme už jako ScioŠkola Frýdek-Místek.
Loučíme se s vámi pozdravem, přáním krásného..