Martin

zástupce

Do ScioŠkoly mě přivedla má velká nespokojenost se současným stavem (nejen) vzdělávání (byť je trvale měněn:-). A musím se přiznat, že jsem v projektu ScioŠkol rád, protože se jedná o funkční, hodnotově orientované společenství, ve kterém jsou rozdíly mezi lidmi respektovány a vzájemným pojítkem je vize, která přesahuje schopnosti jedince.

Jsem původní profesí farmaceut, a proto je mé ústřední téma zdraví. Posledních deset let jsem dělal vše pro to, aby se k lidem dostaly včas ty správné léky; v následné etapě bych raději udělal něco pro to, aby jich lidé potřebovali mnohém méně, než je tomu v současné době. S dětmi se budu věnovat přírodním vědám, vztahům a emocím a přidám vše, co jsem se naučil v mé oblíbené zážitkové pedagogice.

Mám 4 děti, a jsem tak dennodenním pozorovatelem toho, jak může proces vzdělávání  probíhat, když je mu ponechána náležitá svoboda.

Kontakt: martin.pietraszek@scioskola.cz

Předvánoční setkání v africkém stylu

Zveme vás na předvánoční setkání, které pojmeme tentokrát po africku – můžete se těšit na povídání nejen o Ghaně, africké malování, bubnování, nejen africké karaoke, smlouván..